Inspirace pro laboratorní cvičení

Jste učitelé chemie na ZŠ nebo SŠ a hledáte inspiraci na laboratorní cvičení pro své žáky? Na internetových stránkách Otevřené vědy najdete skvěle vypracovaných 10 laboratorních cvičení pro střední školy a 3 laboratorní cvičení pro základní školy, a to nejen z chemie.

18. 2. 2021 Ludmila Liptáková Veronika Švandová ChemSurfing

Bez popisku

K jednotlivým tématům je vždy vypracovaný soubor ve formátu pdf, který obsahuje metodiku, pracovní list pro studenta s výkladem látky, pracovní list pro učitele a opakování. Ke všem cvičením pro SŠ je vytvořeno video.

Naleznete zde témata, jako je elektrochemie, enzymy, chemické směsi, chemické výpočty, polymery, kvalitativní a kvantitativní analýza, separační metody, vitamin C.

Bez popisku

Obr. 1: Laboratorní cvičení Otevřené vědy

Bez popisku

Obr. 2: Ukázka z laboratorních cvičení pro ZŠ – Analytický chemik pátrá

Literatura:

  1. Akademie věd České republiky. Úvodní obrázek – důkazy. https://www.otevrenaveda.cz/export/sites/otevrenaveda/.content/files/metodiky-laboratornich-cviceni/cviceni-pro-zs/analyticky-chemik-patra.pdf.
  2. Metodiky laboratorních cvičení. Otevřená věda [online]. Praha: Akademie věd České republiky, © 2009–2021 [cit. 2021-6-1]. Dostupné z: https://www.otevrenaveda.cz/cs/kurzy-pro-pedagogy/metodiky-laboratornich-cviceni/
  3. Analytický chemik pátrá. Otevřená věda [online]. Akademie věd České republiky, © 2009–2021 [cit. 2021-6-1]. Dostupné z: https://www.otevrenaveda.cz/export/sites/otevrenaveda/.content/files/metodiky-laboratornich-cviceni/cviceni-pro-zs/analyticky-chemik-patra.pdf/
  4. Envato elements. School laboratory. Dostupné z: https://elements.envato.com/school-laboratory-6K4TJDQ

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info