Chemická olympiáda

Již více než 50 let se soutěže Chemická olympiáda účastní nadějní mladí chemici, aby ukázali, co v nich je, a vynaložili všechny své vědomosti k vybojování co nejlepšího umístění. Mezi soutěžící se však mohou zapojit i ti, kdo se o to ještě nikdy nepokusili a chtějí se chemii více věnovat. Této zkušenosti určitě nebudou litovat a šance na úspěch mají určitě vysoké.

18. 5. 2023 Ludmila Liptáková

Bez popisku

Pro koho?

Žáci soutěží jako jednotlivci. Podle jejich věku je soutěž rozdělena do 5 kategorií:

  • D pro 8. a 9. ročníky základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií,
  • C pro 1. a 2. ročníky všech typů středních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií,
  • B pro 2. a 3. ročníky všech typů středních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií,
  • A pro 3. a 4. ročníky všech typů středních škol s výjimkou středních odborných škol s chemickým zaměřením a též pro odpovídající ročníky víceletých gymnázií,
  • E pro 3. a 4. ročník středních odborných škol s chemickým zaměřením.

Kdy a kde?

Studenti se hlásí do školního kola přes svého učitele, který má plně ve své kompetenci školní kolo. Termíny konání jednotlivých kol soutěže je možné nalézt v harmonogramu olympiády na internetových stránkách soutěže.

Info

Soutěž Chemická olympiáda je vyhlašovaná MŠMT, organizátorem zodpovědným za uskutečnění soutěže na celostátní úrovni je Vysoká škola chemicko–technologická v Praze.

Všechna kola soutěže se skládají z teoreticképraktické částikontrolního testu. Zadání je zveřejněno na internetových stránkách soutěže.

Nejlepší soutěžící dostávají diplom a věcnou cenu. České vysoké školy s chemickými obory obvykle nabízejí prominutí přijímací zkoušky uchazečům, kteří se stali úspěšnými řešiteli krajského nebo národního kola ChO v kategorii A a E, případně B. Aktuální informace o možnosti prominutí přijímací zkoušky pro konkrétní studijní obor a pro daný školní rok naleznete na internetových stránkách vybrané vysoké školy.

Více informací se dočtete na stránkách soutěže.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info