Věda jinak

Základní informace

Web: http://www.techmania.cz/clanky.php?key=941&nazev=veda_jinak [2]

Organizátor:  Techmania Science Center o.p.s.

Pro koho?

Soutěž je určena pro studenty středních škol se zájmem o vědu a umění. Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci nebo týmy.

Náhled webu

tl_files/Souteze/images/Nahledy/veda_jinak.jpg

Charakteristika

Věda jinak je název soutěže, do níž se může přihlásit každý středoškolák, který se chce kreativně vyjádřit k vědeckým tématům. V Techmanii čekají na kreslené komiksy, série fotografií, malby, povídky nebo krátká videa, v nichž se talentovaní studenti středních škol vyjádří ke konkrétnímu vědeckému objevu, vynálezu, teorii, nebo budou třeba jen kreativně komentovat kapitolu v učebnici.

Kdy probíhá?

Soutěž probíhá od 1. 2. 2012 do 29. 2. 2012. Bude ukončena 29. 2. 2012 ve 12:00, kdy také Techmanie vyhlásí vítěze.

Příprava

Soutěž je určena pro studenty, které zaujal nějaký příběh z historie vědy, chtějí se vyjádřit ke konkrétnímu vědeckému objevu, vynálezu, teorii, nebo třeba jen kreativně komentovat kapitolu v učebnici. Úkolem je nakreslit svůj vlastní komiks, udělat sérii fotografiímalovat  nebo lepit koláže... Fantazii se meze nekladou. Inspiracimůžou žáci najít v brožuře Věda jinak [4]. A pokud se chtějí nechat inspirovat ještě více, je možné navštívit Techmanii: další komiksy  najdete přímo v expoziční hale.

Ceny

Soutěží se o hry, hlavolamy, populárně vzdělávací knihy a další zajímavé ceny!

Přihlášení

Speciální přihlášení do soutěže není nutné. Žáci budou přihlášeni automaticky po zaslání soutěžního materiálu. Příspěvky soutěžících přijímá Techmania v elektronické podobě na adrese anna.matouskova@techmania.cz a také na recepci science centra. Zaslaná díla budou vystavena na facebookovém účtu a o vítězi, vyhlášeném 29. 2., rozhodnou sami návštěvníci stránek.

Na březen pak chystá Techmania druhé kolo soutěže, kdy budou došlé příspěvky vystaveny přímo v prostorách science centra a o jejich oblíbenosti budou prostřednictvím hlasovacích lístků rozhodovat návštěvníci.

Literatura

  1. http://www.techmania.cz/
  2. http://www.techmania.cz/clanky.php?key=941&nazev=veda_jinak 
  3. http://www.techmania.cz/data/fil_4099.pdf
  4. http://www.techmania.cz/data/fil_4095.pdf

Zkušenosti

Soutěž je tento rok zcela nová, je zajímavá svým propojením vědy a různých druhů umění. Této soutěže se může zúčastnit opravdu kdokoliv, jedinou podmínkou je mít chuť a zájem. Soutěž nazvaná Věda jinak chce podpořit kreativitu středoškolské mládeže a nabídnout netypický pohled na typicky „školská“ témata.

Máte vlastní zajímavou zkušenost s touto soutěží? Napište ji níže do komentáře!

Komentáře