Projekty

Autoři: Jana Pučová, Veronika Švandová a další.

Tento seriál článků informuje o projektech s chemickou či obecně přírodovědnou tematikou, které by mohly být zajímavé především pro učitele chemie a jejich žáky. Přečtěte si stručné charakteristiky těchto projektů či se seznamte s jejich mnohdy velmi zajímavými výstupy a pořádanými akcemi.

Tak neváhejte a čtěte!

Podpora projekt

Popularizace a podpora technického vzdělání v potravinářských a chemických oborech Střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí ve Veselí nad Lužnicí

24. 05. 2016 - Jana Pučová

Jak přitáhnout více žáků ke studiu chemických oborů na středních školách? Inspirujte se nápady projektu, který probíhal na SOŠ OTŽP ve Veselí nad Lužnicí! Nahlédněte také do ICT materiálů, které v rámci projektů vznikly pro studenty středních škol! Více v novém článku www.webchemie.cz/podpora_projekt.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/19_nahled.jpg

Přírodovědné motivující centrum

03. 05. 2016 -  Jana Pučová

V rámci projektu „Přírodovědné motivující centrum“, řešeného na SPŠCH v Brně, vzniklo 8 interaktivních modelů různých technických zařízení. Více informací o projektu najdete v novém článku www.webchemie.cz/pmc.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/18_nahled.jpg

iQLANDIA

29. 03. 2016 - Jana Pučová

Moderní science centrum s planetáriem a stovkami interaktivních exponátů. O co se jedná? iQLANDIA v Liberci – svět vědy a techniky, fascinujících experimentů a chytré zábavy! Více informací najdete v našem novém článku www.webchemie.cz/iqland.html.  

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/17_veda_nas_bavi.jpg

Věda nás baví – interaktivní a zábavné kroužky pro děti

07. 01. 2016 - Jana Pučová

Slyšeli jste už o neziskové organizaci Věda nás baví? Ne? Tak právě pro vás je určený nový článek www.webchemie.cz/veda_nas_bavi.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/16_vida02.jpg

Prosincové novinky ve VIDA! science centrum

10. 12. 2015 - Jana Pučová

V brněnském science centru VIDA! na vás na ploše téměř 5000 m2 čeká přes 150 interaktivních exponátů. V prosinci jsou pro návštěvníky navíc připraveny Netradiční vánoční dílny nebo filmová projekce Pidiobři 3D. Více v novém článku http://www.wechemie.cz/vida02.html!

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/15_pevnost_poznani_01.jpg

Pevnost poznání

12. 11. 2015 - Jana Pučová

V Olomouci se v dubnu 2015 otevřelo nové interaktivní centrum vědy s názvem Pevnost poznání, které za zhruba dvě stě milionů korun vybudovala v areálu olomoucké Korunní pevnůstky Univerzita Palackého. Jeho cílem je nenásilnou zábavnou formou popularizovat vědu a také zatraktivnit město pro turisty. Více v novém článku na www.webchemie.cz/pevnost_poznani_01.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/14_geniator.jpg

Geniátor – věda a technika na dosah

15. 10. 2015 - Jana Pučová

Cílem neziskové organizace Věda a technika na dosah, z.ú. je především zvýšení všeobecného povědomí o technických a přírodních vědách. Důraz je kladen také na podporu manuální zručnosti a badatelských schopností a kreativity mladých lidí. Více informací najdete v novém článku http://www.webchemie.cz/geniator.html

 

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/13_badatel.jpg

Badatel

17. 09. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Projekt Badatel chce dát šanci talentovaným středoškolským studentům, aby rozvinuli své znalosti a uplatnili svůj tvůrčí potenciál pod vedením špičkových vědeckých pracovníků. O možnostech, které projekt nabízí, se dočtete více v našem novém článku www.webchemie.cz/badatel.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/12_Inovace SVP biologie a chemie.jpg

Inovace školního vzdělávacího programu biologie a chemie

18. 06. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Poslední projekt, který vám v tomto školním roce představíme se jmenuje Inovace školního vzdělávacího programu biologie a chemie. V rámci tohoto projektu vzniklo mnoho materiálů pro studenty středních škol. Více v novém článku www.webchemie.cz/inovace_biologie_a_chemie.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/11_fyz_chem_nahled.jpg

Podpora chemického a fyzikálního vzděllávání na Gymnáziu Komenského v Havířově

04. 06. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

V rámci projektu Podpora chemického a fyzikálního vzdělávání na Gymnáziu Komenského v Havířově vznikla spousta materiálů určených žákům vyšších tříd gymnázií. Více v našem novém článku www.webchemie.cz/fyz_chem.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/10_MSCB.jpg

VIDA! science centrum

21. 05. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Co je to VIDA!? No přece zvolání, když objevíte něco překvapivého. „Vida! To jsem nevěděl…“. V našem novém článku najdete více informací o novém Zábavném vědeckém parku, který vznikl v rámci projektu Moravian Science Centre Brno.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/09_Po_Up.jpg

Univerzita Palackého – Centrum vědy pro všechny (POP UP)

07. 05. 2015 -  Jana Pučová, Veronika Švandová

Cílem projektu Pop Up je popularizovat a propagovat výsledky vědy a výzkumu na Univezitě Palackého a motivovat tak žáky ZŠ, SŠ a VOŠ ke studiu. Více informací o projektu přináší nový článek http://www.webchemie.cz/pop_up.html.
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/08_Step.jpg

Step – Krok k popularizaci vědy a výzkumu

23. 4. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Cílem projektu Step bylo popularizovat vědu, výzkum a jeho výsledky a motivovat tak žáky ZŠ a SŠ ke studiu technických či přírodovědných oborů. Více informací o ukončeném projektu Step přináší nový článek http://www.webchemie.cz/step.html.
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/07_prirodovedci.jpg

Přírodovědci.cz

09. 4. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Přírodovědci je komunikační projekt Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, který prostřednictvím atraktivních vizuálů představuje čtyři sekce PřF UK – biologii, chemii, geografii a geologii. Více informací najdete v našem dalším článku www. webchemie.cz/prirodovedci.html.
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/06_Ceska chemie.jpg

Česká chemie

26. 3. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Komunikační webový portál Česká chemie vznikl v rámci projektu Partnerství pro chemii. Hlavním cílem tohoto projektu bylo propojit organizace, které se podílí a specializují na výzkum, vývoj a vzdělávání v oblasti chemie, vytvořit informační platformu pro chemii. Přečtěte si o projektu Partnerství pro chemii a portálu Česká chemie více v našem novém článku www.webchemie.cz/ceska_chemie.html.
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/05_bioskop.jpg

Bioskop – vědecké výukové centrum MU

12. 3. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Bioskop – vědecké výukové centrum MU, si klade za cíl přitáhnout děti a mladé lidi ke studiu přírodních věd. Centrum Bioskop nabízí žákům základních a středních škol a jejich pedagogům (většinou) zdarma kurzy zaměřené na různá témata z oblasti biologie a chemie s praktickou prací v laboratoři. Chcete se o tomto projektu dozvědět více? Pak neváhejte a přečtěte si náš článek http://www.webchemie.cz/bioskop.html
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/04_skolni_a_webove.jpg

Školní a webové informační centrum

26. 2. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Projekt Školní a webové informační centrum nabízí žákům základních škol a jejich učitelům učivo zpracované v elektronické podobě. V rámci projektu vznikly také webové stránky, na kterých všechny  tyto materiály najdete. Chcete se o projektu dozvědět více? Přečtěte si náš článek http://www.webchemie.cz/webove_info_centrum.html.
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/03_ucitel_chemie.jpg

Učitel chemie

12. 2. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Projekt Inovace profesní přípravy budoucích učitelů chemie (zkráceně Učitel chemie) je zaměřený na zkvalitnění profesní přípravy budoucích učitelů chemie v navazujícím (magisterském) studiu. Více si přečtěte v našem článku www.webchemie.cz/ucitel_chemie.html.
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/02_Chemie_je_vsude_kolem.jpg

Chemistry Is All Around Network 

29. 1. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Chemistry Is All Aroud Network je dalším projektem, který bychom vám rádi představili. Je určený zejména vědeckým odborníkům a učitelům chemie. Jeho cílem je zvýšit zájem studentů o studium chemie. Více si přečtěte v našem článku na http://www.webchemie.cz/chemie_je_vsude.html.
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Projekty/01_pevnost_poznani.jpg

Pevnost poznání

15. 1. 2015 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Portál Webchemie nově přináší informace o projektech s chemickou či obecně přírodovědnou tematikou. Seznamte se s novým olomouckým projektem Pevnost poznání, který je určený široké veřejnosti a její otevření je naplánováno již na rok 2015! Více se dočtete na www.webchemie.cz/pevnost_poznani_1.html.