Popularizace chemie na webových stránkách

Webové stránky projektu Přírodovědci.cz jsou v současné době asi nejznámějšími popularizátory chemie prostřednictvím webu. Jejich cílem je zaujmout všechny věkové kategorie, poodhalit a popularizovat oblasti vědy a výzkumu na PřF UK, probudit zájem o studium přírodovědných oborů a šířit emoce. Najdete zde hlavně mnoho a mnoho tipů na akce zaměřené na vědu, dále spoustu populárně-vědeckých článků nebo například možnost „zeptat se přírodovědců“.

tl_files/Clanky/ChemSurfing/29_nahled.jpg

Obr. 1 Komunikační portál Přírodovědci.cz

Dalším, velice atraktivním, portálem jsou webové stránky projektu Zažij chemii, které jsou primárně určeny žákům a studentům ve věku 13 až 18 let a jejich učitelům. Jistě vás hned zaujme sekce "Laboratoř" - zajímavé články, zábavná chemická videa a návody na netradiční pokusy. Dále se určitě podívejte na akční videa experimentů, které provádějí hlavní hrdinové webu - Kvasnice a Cyril. Veškeré novinky najdete na facebooku!!

Komunikační webový portál Česká chemie vznikl v rámci projektu Partnerství pro chemii. Hlavním cílem tohoto projektu bylo propojit organizace, které se podílí a specializují na výzkum, vývoj a vzdělávání v oblasti chemie, vytvořit informační platformu pro chemii. Na webu najdete kromě článků a materiálů pro učitele chemie a jejich studenty také například Katalog zaměstnavatelů a aktuální seznam volných míst v chemickém průmyslu.

Datum: 17. 05. 2016

Autoři: Jana Pučová

Literatura:

  1. https://www.prirodovedci.cz/
  2. http://www.zazijchemii.cz/
  3. http://www.ceskachemie.cz/
  4. http://www.webchemie.cz