Inspirujte se na webových stránkách učitelů chemie

Velké množství výukových materiálů najdete na webových stránkách Milady Teplé, vědecké pracovnice KUDCH PřF UK v Praze a SŠ učitelky. Autorka na svých stránkách publikuje své Výukové weby a vzdělávací materiály pro výuku biochemie, organické chemie a biologie buňky. V materiálech pro studenty gymnázia najdete další powerpointové prezentace (témata z obecné chemie, anorganické chemie a biochemie), ale také animace, hry a schémata

tl_files/Clanky/ChemSurfing/09_inspirujte_se_nahled01.jpg

Obr. 1 Webová stránka RNDr. Milady Teplé, Ph.D.

Webové stránky Michaela Canova, učitele chemie na Gymnáziu a SOŠPg Liberec Jeronýmova, vypadají na první pohled trochu zmateně a chaoticky, ale najdete zde obrovské množství materiálů na vysoké odborné úrovni. Na webu jsou umístěny zejména odborné učební texty, tabulky, grafy, obrázky, řešené i neřešené příklady. Najdete zde také odkazy na periodické tabulky v 479 písmových a jazykových variantách nebo odkazy na chemické weby a programy.

tl_files/Clanky/ChemSurfing/09_inspirujte_se_nahled02.jpg

Obr. 2 Webová stránka Ing. Michaela Canova

Dále bychom vám chtěly představit webové stránky Jana Taraby, učitele chemie na Biskupském Gymnáziu Brno. Jsou určeny především jeho studentům, ale inspiraci zde jistě najde každý SŠ učitel. Pod odkazem Chemie - výukové materiály najdete nejrůznější obrázky, prezentace, testy, schémata, tabulky atd., vše přehledně rozděleno do několika složek. K nahlédnutí doporučujeme  i odkaz Chemická výroba - animovaná schémata, kde najdete velmi povedené animace popisující výrobu kyseliny sírové, sody, železa, cementu, dále pak technologické postupy při separaci zplodin a čištění odpadních vod. 

tl_files/Clanky/ChemSurfing/09_inspirujte_se_nahled03.jpg

Obr. 3 Webová stránka RNDr. Jana Taraby Ph. D.

Datum: 08. 01. 2015

Autoři: Jana Pučová, Veronika Švandová

Literatura:

  1. http://www.teplamilada.wz.cz/index.html
  2. http://canov.jergym.cz/
  3. http://www.jantaraba.wz.cz/
  4. http://dvm.webchemie.cz/dvm/detail/130
  5. http://dvm.webchemie.cz/dvm/detail/36

Další články z řady ChemSurfing.