Latte Macchiato

files/Clanky/Images/20_latte.jpg

Italové jsou známí tím, že velmi rádi a často holdovali kávě. Děti, které se často jejich kávových dýchánků účastnily, chtěly pít kávu jako dospělí. Káva ale obsahuje kofein, který není pro děti vhodný. Italové proto vymysleli variantu kávy i pro děti.

Dětskou verzi kávy, kterou pojmenovali Latte Macchiato (mléko se skvrnou), připravovali tak, že horké mléko doplnili o nepatrné množství kávy, jen pro zabarvení. Děti si tak pochutnávaly na zdravé mléčné pochoutce a zároveň „popíjely kávu“ jako dospělí.

V dnešní době si Latte Macchiato, které se pro efektnost podává v průhledné sklenici, můžete dát v mnoha restauracích a kavárnách. Můžete si ho ale připravit jednoduše i doma. Do sklenice nalije asi 200 ml horkého našlehaného mléka a počkáte, až se pěna usadí. Poté do ní opatrně vlijete asi 50 ml espressa. Ve sklenici velmi dobře uvidíte pruh kávy oddělený od mléka. A jak je to možné? Je tomu tak na základě rozdílných hustot obou těchto kapalin. Mléko se drží u dna sklenice, protože má větší hustotu (je tedy těžší) než voda (káva). Mléčná pěna naopak plave na povrchu kávy, protože je obohacena kyslíkem, který ji nadnáší. Tak neváhejte a vyzkoušejte doma vlastní Latte macchiato.

Literatura:

  1. http://cs.wikipedia.org/wiki/Latte_macchiato
  2. http://www.delikomat.cz/zajimavosti/ze-sveta-kavy/latte-macchiato
  3. http://cs.wikipedia.org/wiki/Hustoty_l%C3%A1tek
  4. http://www.kavovary.info/clanky/caffe-latte-priprava-kavy-kavovych-specialit-dil-3/
  5. א (Aleph). Latte macchiato with coffee beans.jpg.http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Latte_macchiato_with_coffee_beans.jpg. Tento obrázek podléhá licenci Creative Commons.