Kysele jen kysele život musíš brát

files/Clanky/Images/kyseliny.jpg Co je vlastně kyselina? Podle jedné z nejpoužívanějších teorií látka, která dokáže odštěpit proton. Čím snadněji se kyselina dokáže protonu zbavit, tím je silnější. V žádném případě se ale nedoporučuje sílu kyselin zkoušet vlastní chutí, následky by mohly být nedozírné.

Pravda, známá egyptská královna Kleopatra údajně kyselinu vypila kvůli sázce. Tvrdila totiž, že vypije k obědu nápoj, který bude mít cenu milionu sestercií. Sázku nakonec vyhrála, když v octě rozpustila drahé perly, které nakonec vypila. Stejného efektu by dosáhla, kdyby v octu rozpustila ulity nebo lastury, jen cena výsledného nápoje by byla podstatně nižší.

Ačkoliv jsme tě před konzumací kyselin varovali, je možné, že některé piješ. Například kyselina trihydrogenfosforečná je složkou Coca-Coly, vitamin C je kyselina askorbová. V potravinách najdeš i kyselinu citrónovou a kyselinu chlorovodíkovou máme dokonce v žaludku.

S kyselinami se seznámil už pravěký člověk, když zjistil, že některé potraviny, například mléko, po čase zkysnou. Ovocné šťávy fermentují například na víno, i to ale časem zkysne. Pravěký člověk se nepřímo seznámil s kyselinami i po náročném honu za potravou, svalová únava je totiž způsobena kyselinou mléčnou.

Některé kyseliny se však uplatnily v rukou zločinu. Známý je případ bestiálního vraha z 30. let 20. století, který tělo své oběti rozpustil v kádi s kyselinou sírovou. V jednom se však přepočítal, kyselina nerozpustila umělé zuby oběti, podle kterých nakonec vraha usvědčili.

  1. Asimov, Isaac: Slova vědy: Co se za nimi skrývá. 1. vyd. Praha: Panorama, 1978. 
  2. obrázek: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Cucumbers_-_Vladimir_Morozov.jpg