Výukové materiály z Internetu – tentokrát na téma Nukleové kyseliny

25 nahled Dnes máme pro vás několik tipů na výukové materiály dostupné na Internetu, které spojuje téma Nukleové kyseliny. Mnoho materiálů na téma nukleové kyseliny najdete na webových stránkách RNDr. Milady Teplé, Ph.D. Kromě výukového textu sestaveného formou otázek a odpovědí zde najdete také powerpointové prezentace, animace, obrázky a další. Všechny materiály jsou maximálně přehledné a srozumitelné.

Obr. 1: Ukázka z webových stránek Genetika - Biologie

Dalším cenným zdrojem ucelených informací o nukleových kyselinách jsou webové stránky Genetika – Biologie. Pod odkazem Molekulární genetika najdete snad veškeré informace, které hledáte. Jedná se o poměrně náročnější text doplněný potřebnými vzorci, obrázky a schématy. 

Z dalších internetových výukových materiálů, které se týkají nukleových kyselin bychom vás rádi upozornili ještě na obsáhlou powerpointovou prezentaci Nukleové kyseliny, kterou najdete na portále rvp.cz a pracovní list Nukleové kyseliny, který vznikl na Střední zdravotnické škole v Karviné. Oba tyto materiály je možné zařadit do výuky chemie na střední škole.

Pokud hledáte způsob, jak se studenty procvičit Nukleové kyseliny zábavnou formou, pak je tu možnost zahrát si se studenty AZ-kvíz. Zadání hry si můžete stáhnout z portálu rvp.cz.

Datum: 15. 12. 2015

 Autoři: Jana Pučová, Veronika Švandová

 Literatura:

  1.  http://www.studiumbiochemie.cz/na.html
  2. http://www.sszdra-karvina.cz/bunka/che/10nuk/nuk1.htm
  3. http://www.genetika-biologie.cz/molekularni-genetika
  4. http://dum.rvp.cz/materialy/nukleove-kyseliny.html
  5. http://clanky.rvp.cz/wp-content/upload/prilohy/1548/zadani_hry.pdf