Interaktivní periodické tabulky na Internetu

Na Internetu najdete stovky nejrůznějších periodických tabulek. Nový Chemsurfing článek vám představí jen několik z nich. Vyberte si tu, která se Vás nejvíce zaujme a třeba si ji stáhněte do svého t. Více v novém článku Interaktivní periodické tabulky na Internetu.

Základní charakteristiku prvků najdete v přehledné Periodické tabulce prvků. Kromě umístění v tabulce se kliknutím na značku prvku dozvíte jeho fyzikální a chemické vlastnosti včetně výskytu v přírodě. Podrobnější informace přináší Periodicka tabulka (Mendělejevova periodická soustava prvků). Kliknutím na značku prvku se vám zobrazí jeho vlastnosti, výskyt v přírodě, příprava, výroba a také charakteristiky nejvýznamnějších sloučenin. 

 21 nahled01

Obr. 1: Periodická tabulka prvků

Pro studenty středních škol a jejich pedagogy je skvělou pomůckou periodická tabulka dostupná na portále gfxs. Kliknutím na značku prvku se zobrazí informace na středoškolské úrovni přehledně rozdělené do několika odstavců.

 21 nahled02

Obr. 2: Periodická tabulka prvků vhodná pro středoškoláky

Pokud chcete mít interaktivní periodickou tabulku ve svém mobilním telefonu, nainstalujte si aplikaci Periodická tabulka – studentův pomocník. Budete tak mít možnost prohlížet si základní vlastnosti prvků kdykoliv a kdekoliv. Jednodušší aplikací je periodická tabulka PTable.

 21 nahled03

Obr. 3: Aplikace Periodická tabulka – Studentův pomocník

Datum: 25. 06. 2015

 Autoři: Jana Pučová, Veronika Švandová

 Literatura:

  1. http://periodicka-tabulka-prvku.yin.cz/
  2. http://www.prvky.com/periodicka-tabulka.html
  3. http://chemie.gfxs.cz/index.php?pg=tabulka
  4. http://androidaplikace.cz/index.php/2013/11/periodicka-tabulka-studentuv-pomocnik/
  5. http://www.piskac.cz/PT/