Nejnovější články

 

tl_files/Clanky/ChemSurfing/30_nahled.jpg

Proteosyntéza

28. 06. 2016 - Jana Pučová

Poslední ChemSurfing článek v tomto školním roce přichází s elektronickými materiály vhodnými pro výuku Proteosyntézy. Více v článku http://www.webchemie.cz/proteosyntesa.html.

 

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Images/66_silikony.png

V ňadrech i na hlavě

14. 06. 2016 - Hanka Ševčíková, Jana Pučová

Když se řekne silikony, nejspíš se ti vybaví krásky s naditými hrudníky, které se rozhodly přírodě trošku pomoct. Využití silikonů je však mnohem širší. Setkáš se s nimi například v přípravcích na impregnacích stanů a bund, v různých tmelech a lacích, koupacích čepicích, domácím nářadí a mnoha dalších. My se však tentokrát zaměříme na jejich sporné použití v kosmetice. Více se dočteš na www.webchemie.cz/silikony.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Images/65_Metandienone.png

Svaly jako Terminátor

31. 05. 2016 - Hanka Ševčíková

Napadlo tě někdy, že bys chtěl vypadat svalnatě jako Terminátor? Možná ano, ale dřina v tělocvičně většinu lidí od dalšího snažení odradí. Existují však látky, po kterých ti narostou svaly s mnohem menším úsilím. Nic ale bohužel není zadarmo, jak se dočteš na www.webchemie.cz/anabolika.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
Podpora projekt

Popularizace a podpora technického vzdělání v potravinářských a chemických oborech Střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí ve Veselí nad Lužnicí

24. 05. 2016 - Jana Pučová

Jak přitáhnout více žáků ke studiu chemických oborů na středních školách? Inspirujte se nápady projektu, který probíhal na SOŠ OTŽP ve Veselí nad Lužnicí! Nahlédněte také do ICT materiálů, které v rámci projektů vznikly pro studenty středních škol! Více v novém článku www.webchemie.cz/podpora_projekt.html.

Více článků v seriálech: