Chemie pro Základní školy

Na prvním webu, který vám chceme dnes představit, najdete přehlednou interaktivní Učebnici chemie pro 8. ročník ZŠ. Orientaci v učebnici usnadňují jednoduché ikonky, učivo je zde přehledně rozděleno do několika kapitol: Chemické látky, Směsi látek, Atomy, Molekuly, Chemické reakce, Kyseliny a zásady, Chemické prvky. Na začátku každé kapitoly je uveden seznam cílů, tj. seznam toho, co se žák v kapitole naučí. Učební text je doplněný názornými obrázky, cvičnými testy a videonahrávkami pokusů. Na webu se stále pracuje, v plánu je například vypracovat Slovníček pojmů.

tl_files/Clanky/ChemSurfing/11_chemie_na_zs_nahled01.jpg

Obr. 1  Přehledná interaktivní učebnice pro ZŠ

Pokud hledáte návody na jednoduché experimenty, které lze provádět se žáky ZŠ, tak určitě nahlédněte na webové stránky Chemické pokusy - hravě i doma. Jak už název napovídá, jedná se o pokusy, které mohou provádět žáci i doma, protože na jejich provedení stačí pomůcky a „chemikálie“, které jsou běžně dostupné v každé domácnosti. Pracovní i metodické listy jsou velice pěkně zpracované, nechybí ani obrázky "aparatur" nebo potřebné tabulky

tl_files/Clanky/ChemSurfing/11_chemie_na_zs_nahled02.jpg

Obr. 2 Návody na jednoduché chemické experimenty 

Webové stránky Základní Školy Třešť pokrývají učivo osmé a deváté třídy základní školy. Najdete zde zápisy učiva (zpracované formou pracovních listů), zadání domácích úkolů, podklady pro laboratorní cvičení a interaktivní testy k procvičení probíraného učiva.

tl_files/Clanky/ChemSurfing/11_chemie_na_zs_nahled03.jpg

Obr. 3  Webové stránky ZŠ Třešť

Mnoho materiálů pro výuku chemie na základních školách najdete také na webových stránkách Chemie na ZŠ Havlíčkova Moravské Budějovice. Najdete zde powerpointové prezentace se zápisy učiva, pracovní listy, hry a další. Všechny soubory jsou přehledně rozděleny do jednotlivých kapitol.

tl_files/Clanky/ChemSurfing/11_chemie_na_zs_nahled04.jpgObr. 4 Chemie na ZŠ v Moravských Budějovicích

Datum: 05. 02. 2015

Autoři: Jana Pučová, Veronika Švandová

Literatura:

  1. http://www.zschemie.euweb.cz/
  2. http://www.chempokusy.webzdarma.cz/
  3. http://chemie-trest.ic.cz
  4. http://www.zshavl.cz/chemie/
  5. http://dvm.webchemie.cz/dvm/detail/117
  6. http://dvm.webchemie.cz/dvm/detail/73
  7. http://dvm.webchemie.cz/dvm/detail/18

Další články z řady ChemSurfing.