Svět (je) chemie

Charakteristika

Svět (je) chemie je zajímavá fotografická soutěž. Úkolem soutěžících je zachytit zajímavé okamžiky ze svého života i ze svého okolí, v nichž se bude odrážet pozitivní vliv na život kolem nás, jako vědu, díky níž nejen pijeme čistou vodu, jezdíme moderními automobily, ale díky které vznikají například sýry, mléčné výrobky, salámy, nakládané okurky či zelí, ale i naše šperky, boty i oblečení... Opravdu každý se může zamyslet nad tím, v čem nám chemie pomáhá žít.

Soutěž je rozdělena do dvou kol a finále. Do každého kola může soutěžící poslat maximálně 3 fotografieFotografie musí být pojmenovány sloučeninou nebo jevem, který znázorňují a doplněny vyplněnou přihláškou. Pořadatelé vyberou z každého kola a každé kategorie dvě fotografie, které postoupí do finále. Ve finále bude celkem 8 fotografií (8 autorů), kteří budou soutěžit mezi sebou zasláním dalšího, finálového snímku.

Kdo chce mít své snímky v kalendáři, který ze soutěže VŠCHT Praha opět vydá, musí je poslat nejpozději do konce října kvůli přípravě do tiskárny.