Bioskop – vědecké výukové centrum MU

12. 3. 2015

Jana Pučová, Veronika Švandová

Základní informace

Web: http://bioskop.muni.cz/

Řešitelé projektu: Bioskop – vědecké výukové centrum vzniklo v rámci projektu MU: Věda a vědci pro vzdělanost moderní společnosti. Současně probíhajícím projektem je Popularizace vědy a výzkumu v přírodních vědách a matematice s využitím potenciálu MU. Kurzy jsou financovány z grantu OPVK.

Pro koho: Nabízené kurzy jsou uzpůsobeny věkovým kategoriím 6-11 let, 12-15 let, 16 a více let a pedagogickým pracovníkům.

tl_files/Clanky/Projekty/05_bioskop.jpg

Obr. 1: Bioskop – vědecké výukové centrum nabízí kurzy zaměřené na různá témata z oblasti biologie a chemie

Cíle

  • vytvořit vzdělávací formu, která zábavně a prakticky přiblíží fascinující svět vědy,
  • umožnit veřejnosti, aby se seznámila po praktické stránce s vědou, 
  • popularizovat vědu a ukazovat odůvodněnost společenské i ekonomické podpory vědy, která je vysoce nákladná a má velmi dlouhodobý horizont návratnosti,
  • doplnit výuku na základních i středních školách, které se často potýkají s nedostatečnými materiálovými, přístrojovými i prostorovými podmínkami,
  • vytvořit platformu pro školení současných i budoucích pedagogů,
  • vytvořit koncept „tréninkového centra mládeže“, které umožní identifikaci, rozvoj a seberealizaci talentovaných studentů.

Hlavní aktivity

Mezi hlavní aktivity patří pořádání kurzů a letních škol, které vedou lektoři se zkušenostmi s prací v moderní laboratoři stejně jako s prací s dětmi i studenty.

Sledujte kalendář kurzů!

Výstupy

Kdy probíhá?

Projekt Popularizace vědy a výzkumu v přírodních vědách a matematice s využitím potenciálu MU, ze kterého je Centrum Bioskop financováno, probíhá v době od 1. Července 2014 do  30. června 2015. Centrum je v plánu udržet i po ukončení projektu, hledají se finanční zdroje.

Literatura

  1. http://bioskop.muni.cz/

Zkušenosti

Máte vlastní zajímavou zkušenost s tímto projektem? Napište ji níže do komentáře!

Komentáře