Archiv 2. kola studentské soutěže Webchemie

Soutěž byla určena všem studentům středních škol a víceletých gymnázií přihlášených do soutěže. V tomto kole se soutěže zúčastnili žáci z šesti škol.

Chemická křížovka

Datum zahájení: 21. 3. 2011

Datum ukončení: 3. 4. 2011

Zadání:

Baví tě luštění křížovek? Co takhle zkusit jednu křížovku vymyslet!

V tomto kole soutěže bude tvým úkolem vymyslet a připravit křížovku s chemickou tematikou. Tvé fantazii se meze nekladou – křížovka může být obsahově libovolně zaměřená (na jakoukoli oblast chemie či na více oblastí), grafické zpracování necháváme také na tobě. Doporučujeme, aby se chemie týkala nejen tajenka křížovky. Hodnotit budeme kvalitu, originalitu a formu zpracování úkolu (např. grafickou úpravu).

Soutěžní materiál s křížovkou (prázdnou i vyřešenou) nám pošli pomocí přihlášky na výše uvedené internetové adrese. Doporučený formát materiálu je jpg, gif nebo png, ve velikosti A4. Případně jsou povolené i formáty doc, docx, odt, xls, xlsx, ods a odg. K vytváření křížovky můžeš použít různé programy (např. Malování). Z těch šikovnějších, které jsou na internetu dostupné zdarma, ti doporučujeme např. OpenOffice Draw, Inkscape, ChemSketch či Gimp (a v něm filtr Gfig), které umožňují export obrázku do doporučených formátů. Není však nutné křížovku zpracovávat na PC, stačí ji vytvořit ručně a naskenovat v rozlišení 300 dpi.

Před vlastním vytvářením soutěžního materiálu si prostuduj "Pravidla soutěže", přihlášením do soutěže totiž vyjadřuješ souhlas s těmito pravidly a zavazuješ se je plně dodržovat.

Výsledky 2. kola studentské soutěže Webchemie

Vítězové

1. místo - Marek Matloch, Střední průmyslová škola, Frýdek-Místek

2. místo - Pavel Jiříček, Gymnázium M. Koperníka, Bílovec

3. místo - Veronika Klimíčková, Gymnázium M. Koperníka, Bílovec

Smějící se Všem vítězům velmi blahopřejeme a posíláme jim výherní ceny.

Ceny a odměny budou studentům předány prostřednictvím hlavního organizátora soutěže na příslušné škole.

Výukový materiál

Výukový materiál, ve kterém budou uvedeny všechny kvalitní soutěžní materiály z tohoto kola studentské soutěže, zveřejníme co nejdříve.