ChemSurfing

2014 duben - prosinec

tl_files/Clanky/ChemSurfing/08_chem_soft_chs_nahled01.jpg

Chemický software a nástroje

23. 12. 2014 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Potřebujete kreslit chemické struktury, reakce a aparatury? Nebo představit studentům periodickou soustavu prvků? Chcete připravit studentům zásobní roztoky a nestíháte počítat navážky? Máme pro vás několik tipů na chemický software a nástroje, které můžete při přípravě na výuku chemie použít! Více v článku www.webchemie.cz/chemicky_software.html!

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/ChemSurfing/07_e_ucebnice_chs_nahled02.jpg

Elektronické učebnice chemie

25. 11. 2014 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Elektronické učebnice chemie nechtějí konkurovat klasickým tištěným učebnicím, ale snaží se podat ucelený pohled na probírané téma. Klasický výklad je doplněn velkým množstvím obrázků, fotografií, interaktivními cvičnými testy, videonahrávkami, powerpointovými prezentacemi, případně dalšími elektronickými materiály. Pojďte s námi do několika takových učednic nahlédnout v článku Elektronické učebnice chemie.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/ChemSurfing/06_vyukove_programy_chs_nahled02.jpg

Výukové weby pro středoškoláky

28. 10. 2014 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Výukové weby podávají ucelený pohled na jeden celek učiva. Bývají zpracované formou webových stránek, které mohou být doplněny obrázky, animacemi (např. z programu Macromedia Flash), videonahrávkami, powerpointovými prezentacemi, cvičnými testy nebo dokonce i didaktickými hrami. Vyučujícím tak usnadní přípravu na hodinu. V našem novém článku máme pro vás několik tipů, kde takové skvělé materiály najít.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/ChemSurfing/05_hry_chs_nahled01.jpg

Hry s chemickou tématikou

30. 9. 2014 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Hry mohou být zajímavým a příjemným doplňkem výuky chemie. Prostřednictvím hry si student nejen procvičí znalosti, ale také zdokonalí některé kompetence - například komunikativnost, spolupráci, soutěživost atd. Příprava her je většinou časově velmi náročná, ale opět se nabízí možnost použít hru, kterou už někdo vytvořil. Několik tipů máme pro vás v našem novém článku http://www.webchemie.cz/chemicke_hry.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/ChemSurfing/04_kratke_videonahravky_01.jpg

Hledáte krátké videonahrávky chemických pokusů?

24. 6. 2014 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Chcete předvést studentům chemický pokus, ale nemáte k dispozici všechny pomůcky, chemikálie a hlavně čas a prostor? Dnešní doba naštěstí nabízí i jinou možnost – zpestřit hodinu chemie alespoň videonahrávkou chemického pokusu. V dnešním článku http://www.webchemie.cz/kratke_videonahravky.html  pro vás máme pro vás několik tipů, kde taková videa hledat.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/ChemSurfing/03_pripravte pisemky_01.jpg

Připravte písemku z chemie snadno a rychle

27. 5. 2014 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Potřebujete připravit písemku z chemie? Máme pro vás několik tipů, jak si usnadnit práci! Podívejte se na náš článek http://www.webchemie.cz/pripravte_pisemku.html.

tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/ChemSurfing/02_webchemie_chs_nahled.jpg

Prozkoumejte chemický portál Webchemie

29. 4. 2014 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Na Internetu najdete mnoho materiálů pro výuku chemie, ale je těžké se v nich orientovat. Na chemickém portále webchemie.cz najdete několik materiálů, které jsou nejen velice pěkně zpracované, ale hlavně bez faktických chyb! Více na www.webchemie.cz/prozkoumejte_webchemii.html
tl_files/Clanky/Images/cara_cervena.gif
tl_files/Clanky/Images/chs_01_zpeztrete.jpg

Zpestřete obecnou chemii barevnými simulacemi

1. 4. 2014 - Jana Pučová, Veronika Švandová

Chcete zpestřit obecnou chemii barevnými simulacemi a neumíte je vytvářet? Zde je několik tipů na pěkné materiály, které najdete na Internetu. Překvapí vás jejich snadné ovládání a názornost! Více na www.webchemie.cz/barevne_simulace.html!